Muhsin Yazıcıoğlu Severler Cemiyetine Cevaplar - Bekir Öztürk

İçeriğe git

Ana menü:

Makaleler

MUHSİN YAZICIOĞLU SEVERLER CEMİYETİNE CEVAPLAR

Muhsin Yazıcıoğlu ile yazmış olduğum yazıya, kendini bilmez, ufuksuz, çapsız, bilgisiz, bir takım zevatın ne türde bir tepki gösterebileceğini tahmin ediyordum. Ama elbet onlar ufuksuz, çapsız ve bilgisiz diye ben inandığım doğruları yazmaktan imtina edemezdim. Önemli kısmı dini referans gösterdiği halde dinin yasakladığı küfür, hakaret ve iftiralarla dolu yazan bu zevata, cevabı hak etmeseler de “Haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytan gibidir” sözü ile cevap vereceğim.

Her şeyden önce şunu belirtmeliyim ki, OdaTv, Gerçek Gündem, Açık İstihbarat, gibi ciddi haber sitelerinin önemli bularak manşetten yayınladığı bu yazı kafamda uzun süredir bekliyordu. Hem hassasiyet ve duygusallığın yerini gerçekçiliğe bırakması, hem de konuyla ilgili yapmış olduğum araştırmaların bitmesi gerekiyordu. Aslında biraz daha beklenebilirdi. Ama Kürşat Tüzmen’in analize dâhil olmasıyla güncellik kazandı.


Yazı Oda TV ve Gerçek Gündem’de 50 civarında yorum aldı. Bu yorumların önemli kısmı tezimi doğru bulurken, bir kısmıda yazının özüne itiraz etmezken, kendileri de eklentiler yaptı.
Yazının asıl kaynağı olan
http://bhaber.net sitesinde yayınlanan 12 yorumun içinde fikirlerime değil hiç tanımadıkları şahsıma yönelik saldırılar yapıldı. Küfür içeren bir yorum hariç, hepsini onaylattım.

İçlerinden bir tanesi var ki, beni telefonla aradı, bir saate yakın bir süre medeni iki insan olarak konuştuk. Normal bir şekilde de telefonu kapattık. Ancak bir ilimizin Alperen Ocakları Başkanı olduğunu söyleyen bu arkadaş, telefonu kapattıktan sonra yazılmaması gereken şeyler yazmış. Kendisine “Doğu Perinçek ile siyasi çizgim hiçbir şekilde kesişmez, Ancak bir takım insanların değiştiğini kabul edebiliyorsanız Doğu Perinçek’in de bu gün söylediklerine bakın. ” dememe rağmen, “Doğu Perinçek kankasından böyle bir iftira dolu yazı beklenirdi.” Buyurmuş.


Ona cevabı Muhsin Ağabeyleri’nin Eşleri yani özbe öz yengeleri versin.
Aksiyon Dergisi’nin yaptığı söyleşi bana hakaret edenlere cevapların verildiği en önemli kaynak olacak. Bu kez bana değil yengelerine kızsınlar.


Haberin kaynağı;
ttp://www.samanyoluhaber.com/h_402729_muhsin-yazicioglu-gizli-tanik-miydi-.html
Aksiyon;
“Uzun yıllarını cezaevinde geçiren Muhsin Bey’in sol kesimden de hücre arkadaşları oldu. Daha sonra bu devam etti mi ya da aynı kesimden yeni arkadaşları oldu mu?”
Gülafer Yazıcıoğlu;
“Evet, görüştüğü insanlar vardı. 2 metrekarelik yerde 5,5 yılını Dev-Sol’un lideriyle geçirmiş bir isimdi Muhsin Yazıcıoğlu. O yüzden ‘sokakları, caddeleri paylaşamadık ama hücreleri paylaştık, oralarda birbirimizi daha iyi anladık’ diye kendi sözleri var. Sonuçta herkes bu vatanın evladı. İnsanlar ortak değerlerde buluşup birlikte hareket edebilmeyi öğrenmeli. Bunu öğrenemezseniz bu ülkede hiçbir şey olmaz. Muhsin Yazıcıoğlu ortak değerlerde buluşmayı çok iyi başarıyordu.”
Bunu anlayamayacak zekaya sahipseniz yazının devamını okumanıza gerek yok. Yine bildik hamaset ve hakaretlerinizi kusun yazının altına. Ama lütfen referans aldığınız İslam Dininin Ahlak ilkelerine uygun olsun.


Aynı kişi yoruma devam ediyor;
“Birde aynı şehirli ve aynı sınıfta okuduk diyor aklın sıra bende bir yiğidoyum demek istiyorsunuz ama bu mümkün değil. Soyunuzu araştırmak lazım. Kimin hizmetindesiniz beyefendi sonsuzluk sahibine ulaşmış bir değerli insanın arkasından böyle iftiralar atıyorsunuz. Çamur at tutmazsa izi kalsın. Ama biz biliyoruz sizi ve tanıyoruz ağa babalarınızı. Canınız yandıysa onlarla birlikte olmaktan, bunun sebebi muhsin başkan değildir. Bunun sebebi kandil dağlarında hainleri selamlayan Doğu Perinçek’tir. Yani kankanız perinçek…Perinçek’in övgüleri ile muhsin başkana iftiralar..Yazıklar olsun be….”


Aynı sınıfta demedim aynı Liseden ( Şarkışla Lisesi ) mezunuz dedim. Algılama özürlü arkadaşım. Bu bilgilerin doğruluğu konusunda şüphen varsa,
http://www.antoloji.com/siir/sair/sair.asp?sair=20185&goster=hayat bu bağlantıyı tıklat ve oku.

Soyumu araştırma konusuna gelince, Neredeyse Allah kabul edip secde edeceğiniz Yazıcıoğlu’ nun köyü olan Elmalı’nın 4 kilometre doğusunda bulunan öz be öz Türk köyü olan Tuzla ( Polatpaşa ) köyündenim. Anlaşılan sen soyundan çok eminsin, bende Hıristiyan olsaydım kilise kayıtlarından belgelere dayalı olarak soykütüğümü burada yayınlardım.


Bu senin bilip benim bilemediğim ağababam kimmiş söylesen de bende öğrensem sevabına.
Ben 18 yaşından beri Türk Milliyetçiliği Fikriyatına âcizane hizmet etmiş bir insanım. Bu konuda ne kadar bedel ödediğimi yazmaya gerek bile görmüyorum.
Gelelim Doğu Perinçek kısmına.


Senin liderin Muhsin Yazıcıoğlu’ nun kankası Fetullah Gülen gibi bir CIA ajanına yakın olmaktansa, Doğu Perinçek’e yakın olurum.


( Ki kendisiyle aynı davadan yargılandığım için tanıştım. Bir kitabıma arka kapak yazısı yazdı, bende kendisiyle ilgili şiir yazdım. Ama hemen atlamadan önce Yazıcıoğlu’nun Hrant Dink ile ilgili yazdığı şiiri okumanı tavsiye ederim. ) Ayrıca Yazıcıoğlu’nun kankası Fetullah Gülen’in PKK ile bağlantısını öğrenmek istiyorsan Irak’ın Kuzeyindeki okulları nasıl açtığını ve nasıl çalıştırdığını sorgula.


“Yazının Amacı bellidir akıllı ve sağlıklı düşünen bir insan kavrayabilir… Şuan MHP ile BBP yi birbirine düşürmekten araya nifak sokmaktan başka bir şey değildir…”
Diyen arkadaşım. Bu söylediğini 1993 yılında Muhsin Yazıcıoğlu yapmıştı. Öldüğü güne kadarda sürdürdü. Vasat zekâya sahip bir insan benim yazımdan bir ayrışma değil birleşme isteği sonucunu rahatlıkla çıkarabilir.


Türk Silahlı Kuvvetlerinin şerefli subaylarının tamamını içine katarak, “amerikan uşağı arıyorsan samimi ol nedamet getir selam çaktığın esas duruş gösterdiğin prostatlı nato p.çlerine bak” diyen haysiyet fukarası. Bekir Öztürk’ün hayatı boyunca tanıdığı ve konuştuğu muazzaf subay sayısı 1 (Bir) dir. Oda yaşadığım ilçede görev yapan bir astsubaydır.
Girdiği tek askeri kışlada onu görev yeridir. Anlaşılan sen bu selam verme işine alışkınsın herkesi kendine benzetiyorsun.


“şu fetullah denen memeli canlı ile ilgili muhsin başkanın neler söylediğini biz biliyoruz fetullah amerikan uşaklığını sonradan kazandı” buyurmuşsun. Ben sana Başkanının Fetullah ile ilgili söylediklerimi yazsam sen inanmazsın. En iyisi kendi sesi ve görüntüsü ile izleteyim.


http://www.jupla.com/v-o8pjvfi/Muhsin-Yazicioglu-Fethullah-GULEN-hakkinda-yaptigi-roportaj.html
http://www.izlese.org/video/muhsin+yazıcıoğlu+fethullah/
http://www.youtube.com/watch?v=v9iI_nlUMoQ
Şimdide Fetullah Gülen’in sesinden Başkanınız hakkında görüşler.
http://www.izlese.org/fethullah-gulen-hocaefendi-muhsin-yazicioglu1.html
Şimdi gelelim Yazıcıoğlu ve eşini “Ergenekoncu” yapabilecek bir değerlendirmeye. Yine Aksiyon Dergisi’nin söyleşisinden.


Dergi adına söyleşi yapan kişi öyle pas sorular soruyor ki istediği cevapları almak için.


Soru 1


“Beraat ettiği davadan uzun yıllar cezaevinde kalmış ve devletine hiç küsmemiş olan Muhsin Yazıcıoğlu nasıl bir Türkiye hayali kurardı?” Bunun cevabına gerek yok. Önemli olan pas soruydu.


Soru 2


”Deneyimli bir siyasetçinin eşi olarak Türkiye’nin bugün en büyük sorununun ne olduğunu düşünüyorsunuz?” ( Beklene cevap “Diyalog” olmalı, ama Gülafer hanım ters köşeye yatırıyor. )
Aldığı cevap benim Ergenekon Davasından yargılanmama neden olan değerlendirme ile aynı.


Gülafer Yazıcıoğlu;
“En büyük problem işsizliktir. Türkiye’nin bölünmez bütünlüğü, bana göre tehdit altındadır. Yaşadıklarımıza göre kendi adıma böyle değerlendiriyorum. Bunu da neden söylüyorum? Bu, benim içimi çok acıtıyor.”


Onun ölümüne gizem katmak için bir yerlerini yırtan Fetullah Medyası’nın “Ergenekon ile ilgili çok şey biliyordu, onun için Ergenekoncular öldürdü” tezinin bir soru işareti olarak el altından yayınlan “Gizli Tanık” olduğu iddiasına yengeniz;


“Gülüyorum sadece bu iddialara. Bunları yazan, çizen, anlatanların hiçbiri Muhsin Başkan’ı tanımıyor ve bilmiyor.” Şeklinde cevap veriyor.


Bu gün benim ile bir saate yakın telefonla konuşan arkadaşa ısrarla kurulduğu günden bu güne partilerinin nereye geldiğini, en son binde kaç oy aldıklarını sorduğumda “Her şey oy ile değerlendirilmez” şeklinde bir veciz ifadede bulundu. Bende kendisine Siyasi Partilerin neden kurulduğu ve ne yaparsa işlevini yapmış sayılabileceği konusunda bir hatırlatma yaptım. Ve bu yazınında başlığı bu cümledeydi.


Eğer bir siyasi parti olarak aldığınız oy önemsiz ise, iktidara gelip ülkeyi yönetme Türk Milletinin Temsilcisi olmak gibi bir düşünceniz yoksa, “Muhsin Yazıcıoğlu’ nu Sevenler Cemiyeti” ni kurun. Dedim. En azından partinizin eleştiriye kapalı durumlarıyla örtüşen bir iş yapmış olursunuz.


Şimdi At Gözlüğü kullanmayan birkaç okurun ortaya koydukları fikirleri paylaşarak yazıma son vereceğim. Keşke onlardan sizde de olsaydı da saldırmanın, hakaret etmenin dışında bir cümle kurabilseydiniz. Ama nerde…


Nail Kabalı – bhaber.net


“Bekir bey anlattıklarınız gerçeklerin bir yansıması aslında.. Bana sorarsanız,Sn. Yazıcıoğlu’nu harcayanda amerikan yeni osmanlıcıları,ılımlı islamcıları,din tüccarı yerli lions iş adamları klubü (FETÖ)Fethullahçı gladio (terör) örgütü’dür. Çünkü sağlığında benimde röportaj yapma şansı olduğum,çok ziyaretinde bulunduğum rahmetli Muhsin YAZICIOĞLU Tayyip ERDOĞAN’dan nefret eden biriydi ve AKP’ye rağmen cemaatin kanatları altındaydı.Galiba en son olarak FETÖ cemaatide YAZICIOĞLU’nu gözden çıkardıki bu olaylar başına geldi. Son olarak şunu iddia ediyorumki artık Türkiye’de FETÖ cemaati sistemi örümcek gibi tamamen eline geçirmiştir ve borularını öttürmektedirler. Yeni rotamızda Güneydoğu’yu kürtlere kürdistan olarak vermek,federal başkanlık sistemine geçmek ve AB’ye girmektir. Allah hepsinin b.lasını versin”


Hakan Yavuz – bhaber.net


“Akılcı bir analiz yapılmış, gerçekler cesaretle ifade edilmiş. Tebrik ederim.”


Cengizhan KUZEY – OdaTV


“Bekir ÖZTÜRK Beyin söylediklerine noktası virgülüne kadar katılıyorum.MHP ye ihanet seneryosu o dönemde ankara yenimahalle MHP ilce teşkilatına cöreklenen gurup tarafından organize edildi ve hemen hemen M.Yazıcıoglu ile birlikte MHP ye ihenet edenlerin tümü köşelik oldu.O dönemde bu ekibin bizlerin yüregini yaralayan söylemlerinden biri de rahmetli Türkeş beyin nemehremine kadar dil uzatmalarıydı.Dün MHP nin ayagına pranga olarak kurdurulmuştu BBP bu görev hala devam etmekte.Ve yüce adalet sonunda bizler fani olmadan yerini buldu.Ve ne yazık ki toplumun %98 den kabul gören milli şairimiz Mehmet Akif ERSOY un mezarının bulundugu yere 0,5 lik oya sahip BBP liderinin gömülmesi yanlış bir olaydı.”


Nurettin Çalık – OdaTV


“MEĞER MUHSİN YAZICIOĞLU NE KAHRAMANMIŞ, NE YİĞİTMİŞ NE VATANPERVERMİŞ DE BİZ BİLMİYORMUŞUZ. ÖLÜMÜNDEN SONRA TV LER GÜNLERCE PROĞRAM YAPMASA BİLMEYECEKTİK. YUH BİZEEE… SANKİ 7 ÖĞRENCİ GENCİN ÖLÜMÜNDEN SORUMLU O DEĞİL… SANKİ ANKARADAKİ ÇOĞU SİLAHLI SALDIRIDA ONUN PARMAĞI YOKTU… ADAMI ÖZELLİKLE FETONUN KANALLARI PEYGAMBER YAPTILAR NEREDEYSE. O ÖLEN 7 GENCİN ANASI BABASI YOKMUYDU? BİRGÜNDEN BİR GÜNE O KAMERALARINIZI, MİKROFONLARINIZI BİRDE ONLARA UZATIN. ONLAR NE DİYECEK BAKALIM… AMA FETO İYİ ADAM DEDİYSE O ZAMAN KUTSANMIŞTIR YAZICIOĞLU… SOLUN BÖLÜCÜSÜ OLARAK DA SARIGÜLÜ SALDI FETO ORTAYA…”


Albatros – OdaTV


“Odatv yorumcuları yine habere önemli katkıda bulunmuşlar, ben özellikle Mavi-Yol, mendebur, ve Çetin’in yorumlarına dikkat çekmek isterim! 1. Bu şahıs direk 12 Eylül öncesi ultra sağcı katliamlarla bir çok kişinin kanına girmiş biridir, bakmayın Fethullah-AKP gladyosunun ondan bir tür ‘aziz’ yaratma çabalarına, ancak mankafa kul yığınlarını etkilerler. 2. Mavi-Yol, istihbaratın Kuvay-i Milliye’yi kullanarak Ulusalcı-Atatürkçü kesime maledilmeye çalışılan cinayetlerden bahsediyor, katılıyorum! Kesinlikle muhalefetin kendi araştırmasını yapması şart! Bu konuda kitaplar yazmalı gerçek araştırmacı gazeteciler (Soner Yalçın, Nedim Şener?). 3. Çetin, Kanada’ya sığınmış ‘sözde haham’ın Fethullah-BBP para ilişkisini bizzat Ergenekon iddianamesinden yaptığı alıntıyla hatırlatıyor! Mükemmel yakalamış, tebrikler. Herhangi bir oluşumun gerçek yüzünü görmek istiyorsanız mali kaynaklarını ortaya çıkaracaksınız. Kullanıldı, atıldı bu şahıs ve onun etrafındaki oluşum. Bu kadar basit, misyonunu tamamladı. Over and out! 4. mendebur’un yorumunu OdaTv Ombudsmanı ayrıca ele almalı Sarıgül vakasının getireceği tehlikeyi şimdiden ortaya çıkarması açısından! Bu zat herşeyi kullanır amaça ulaşmak için, fakat kendisi de bir figuran bu derin senaryoda! 5. Unutmayalım CIA gibi örgütlerin onlarca contingency (yani ya öngörülerimiz gerçekleşmezse diyebileceğimiz) planları vardır, ve olmaması düşünülemez! Vatanı satanların ulusun gözbebeği TSK’ya kes-yapıştır uydurma senaryolarında (Balyoz, vd.) saldırmaları yüce Atatürk’ün Gençliğe Hitabe’de belirttiği ‘gaflet ve delalet’ durumundan başka bir şey değildir, kanımca. Yazarı da kutluyorum bu olayın perde gerisini gösterdiği için.”


Beryy – OdaTv


“bu olanları anlamak icin bu yazıyı okumakta yarar var derim. bunu acikistihbarat,15.06.2006′da yazmıştı.
http://www.acikistihbarat.com/Haberler.asp?haber=5420

Memet – OdaTV


“Yazıcıoğlu’nun ilk görevi MHP’yi bölüp, siyaset sahnesinden çekmekti. İkincisi, cemaatin verdiği göreve harfiyen uymaktı. Bunun içinde AKP’yi kayıtsız şartsız destek de dahil. Velhasıl BBP’nin fonksiyonu demek ki bitmiş. Konu budur.”


Boykotçu – OdaTV


“YAZICIOĞLU ÖLDÜKTEN SONRA BÜTÜN YANDAŞ TELEVİZYONLARI DİKKATLİCE İZLEYEN BİRİSİ OLARAK GÖRDÜĞÜM ŞEYLER ŞUYDU: ORAL ÇALIŞLAR, MEHMET ALTAN, NAZLI ILICAK, KEZBAN HATEMİ VE BASKIN ORAN GİBİ HÜKÜMETİ VE KÜRESELCİ GÜÇLERİ DESTEKLEYEN KİŞİLER KATLDIKLARI TV PROGRAMLARINDA YAZICIOĞLUNUN NASIL FENER PATRİĞİ İLE KONUŞTUĞUNU ONA SİZE DESTEK VERECEĞİZ DEDİĞİNİ,TABANINDAKİ UÇ DÜŞÜNCELERİN DEĞİŞMESİNE İNANDIĞINI VE HÜKÜMETE ERGENEKON KONUSUNDA NASIL DESTEK VERDİĞİNİ BALLANDIRA BALLANDIRA ANLATMALARI HERŞEYİ ASLINDA NET GÖSTERMEKTE..ALPERENLERİN ÇOK DİNAMİK VE ÜLKE ÇIKARLARI İÇİN CANLARINI VEREBİLECEK BİR GRUP OLDUĞUNU HERKES BİLİYORDU VE YAZICIOĞLUNUN ÖLÜMÜNDEN SORUMLU OLARAK BİRİLERİNİ(?)GÖRMEMESİ İÇİN DE YANDAŞ MEDYA VE GAZETECİLER OLABİLDİĞİNCE ÇALIŞTI..”


Erol Kara – OdaTV


“allah rahmet eylesin, ancak yazıcıoğlu ve arkadaşları çatlı gibi bu memleketi 1980 ihtilaline hazırlayan olayların yöneticileri ve uygulayıcılarıdır , aynı şeyleri solcular için de söylüyorum , yani kısacası bunlar bilerek veya bilmeyerek yabancı servislerin maşası olmuştur işleri bitince de öldürülmüşlerdir , kimse kendini kullandırmasın ATATÜRK ün çizdiği yoldan kimse ayrılmasın sonu felakettir.”


GÜNHAN TÜRKDOĞAN – OdaTV


BEKİR BEYİN BU YAZDIKLARI OLDUKÇA İGİNÇ! DOĞRULUĞU NE DENİRSE, BÜYÜK BİR BÖLÜMÜ AKLA, MANTIĞA YATKIN! ZİRA GAYET GÜZELDE DİP NOT DÜŞMÜŞ! BUNU İRDELEMEKTE FAYDA VAR! AT GÖLÜĞÜYLE BAKMADAN OKUMALI…


MEHMETÇİK – OdaTV


“Alperen ocakları”nın ülkücü kesim diye anılmasını reddederim.Bu teşkilatın Türkeş’in meydana getirdiği “ülkücü hareket”le uzaktan yakından bir alakası yoktur.Onlar kendilerini öyle göstermekle zaten “bölme”görevini çok iyi bir şekilde yerine getirmişlerdir.”


FETTAN HOCA – OdaTV


AKLA UYGUN GELİYOR! ABD’DE NUMARA VE ADAM BİTMEZ. ARAŞTIRIP GÖRMEK GEREK! HANGİ TAŞI KALDIRSAN ALTINDAN FETULLAH ÇIKIYOR YAHU!


Osman – Gerçek Gündem


“O hep aynı, bildik tipik kör ve sağır refleks…Hiç sorma, sorgulama yok, sadece kutsama, biat etme var. Bekir Öztürk gibi ülkücü yola başkoymuş biri söylediğinde uyanın ve silkinin bari. Bu ülkede milliyetçi olmak ayıp değil. Ayıp olan ABD gölgesinde milliyetçilik oynamak, onun çıkarlarının sözcülüğünü yapmak. ABD nin bu ülkede sözde milliyetçi ve dindar politikacıları kendi dümen suyunda kullanmadığını bilmeyen bir siz kaldınız. Tayyip Erdoğan örneğide mi gözünüzü açmadı. Rahmetli M. Yazıcıoğlu niçin son yıllarda eski sert üslubunu bırakıp, liberal bir söylem içine girdi, niçin Patrik Bartalemeos’un toplantılarında boy gösterir oldu…Niçin?…Hatta BBP genel başkanı Topçu bile Yazıcıoğlu’nun ölümünden sonra televizyonda söyledi. “Başkanımızın son zamanlarda azınlıklarla hoşgörü ve diyalog içindeki yaklaşımından rahatsız olan radikal milliyetçi kesimden tepki ve tehdit alıyordu” diye…Bütün bunlar ABD nin yeni bir aktör arama hesabının bir parçası niçin olmasın?.. Sonuçta her politikacı Başbakan olmak ister.. “
Bir Yurttaş – Gerçek Gündem


Ben de Yazıcıoğlu’nun ölümünden sonra AKP, niçin İstanbul’un dört bir yanını Yazıcıoğlu’nu övgüyle yad eden afişlerle donattı? diye merak etmiştim.”
Şimdi benim tezlerimi yalanlayacak, çürütecek, yada bu yorumlara karşı fikri olan arkadaşlar fikirlerini yazabilirler. Beni suçlayabilir, yazdıklarımı uçuk kaçık komplo teorileri olarak değerlendirebilirsiniz. Ama küfür, hakaret etmeden. Yazdıklarınızla ALPEREN olduğunuza inandırın. Aksi takdirde partiniz ve ismi arasındaki korelasyona benzer bir görüntü ortaya çıkar.


Ne Mutlu Türküm Diyene
Bekir Öztürk

 
İçeriğe dön | Ana menüye dön