Savcıların Çetesi - Bekir Öztürk

İçeriğe git

Ana menü:

Kitaplar

SAVCILARIN ÇETESİ

“Ergenekon Davası’nın şiirsel tutanağını duygulanarak, yüreklenerek okudum. Yırtık kundurasını yastığının altına koyan yoksulluklarda biriken bir zenginlik, Anadolu bozkırlarının derinliklerinden gelip uçsuz bucaksızlığında yankılanan bir ses geleneği, Asya’nın yiğitlik geleneği, Türk Devriminin fedai ruhu, hepsi var bu gül destesinde, dikenlerde batacağı yeri biliyorlar.”

Dr.Doğu Perinçek - İşçi Partisi Genel Başkanı

“Bekir Öztürk gibi dik duran, kendine güvenen, ‘önce vatan diyen’ bir dost edindiğim için çok mutluyum, kitabını ilk okuyanlardan biriyim, milyonların okuyacağına kesinlikle inanıyor kendisini kutluyorum.

Veli Küçük - Emekli General

“Ben hayatım boyunca şiir kitabı okumamıştım. Bekir Öztürk’ün bu kitabını, bazı bölümleri tekrar ederek ve zevkle okudum.”

Ergün Poyraz - Yazar

“Bekir Öztürk’ün gerçekçi şiirlerinde; Yunus’un sadeliği, Nazım’ın akıcılığı var, Hayyam’a ve Pir Sultan’a da rast gelirseniz sakın şaşırmayın,”  

Prof. Dr. Emin Gürses - Sakarya Ün. Öğretim Üyesi

“Bekir Öztürk, Ergenekon tertibi ve Amerikancı gladyo’nun iddianamesini şiir ile tarihe mal etti, yaşadıklarımızın tanığı ve şairinin yüreğine sağlık.”

Av. Nusret Senem - İşçi Partisi Genel Sekreteri

“Bekir Öztürk’ün şiirleri sayesinde, hukukun katledildiği süreçten haberdar olduk. Özellikle Mahkeme Salonunda yaşananları anlatan şiirleri tarihe not düşecek nitelikte”

Dr. Adil Serdar Saçan - Öğretim Görevlisi

 
İçeriğe dön | Ana menüye dön