Gizli Tanık - Bekir Öztürk

İçeriğe git

Ana menü:

Kitaplar

GİZLİ TANIK - TOGAN YAYINLARI - MART 2013

A
RKA KAPAK

Emin Çölaşan / 24 Şubat 2013 / Sözcü Gazetesi


Size şimdi bir kitap önereceğim. Ergenekon davasından tutuklanan, sonra tahliye edilen Bekir Öztürk’ün kitabı: “Gizli Tanık.” Bu kitabı mutlaka okumalısınız. Ergenekon davasında sanıkların karşısına isimleri ve kimlikleri gizlenen 50’ye yakın gizli tanık çıkardılar. Gizli tanık ifade veriyor, sanıkları suçluyor, avukatların ve sanıkların kendisine soru sormasına izin verilmiyor.

Bekir Öztürk, kitabında bu gizli tanıkları gerçek isimleriyle açıklıyor! Çoğu, hapis yatan sabıkalılar. Savcılar bunları çağırıp vaatlerde bulunuyor: “İstediğimiz ifadeyi verirsen seni kurtarırız!”İşte suçlarından bir bölümü:Ablasını öldürmek, öz yeğenine para karşılığı fuhuş yaptırmak, koyun hırsızlığı, darp, sahtecilik, cinayet, asker kaçaklığı… Ve düşünün ki, PKK’lı Şemdin Sakık bile bu davaya gizli tanık olarak çağrıldı!

Gizli tanıklar kendilerini kurtarabilmek için mahkemede yalan söylüyor. Kim bu şahıslar, bilen yok! Öyle gizli tanıklar var ki, aynı davada hem açık tanık, hem gizli tanık, hem de sanık! Dünya hukuk ve adalet tarihinde olmamış, görülmemiş bir şey!

 
İçeriğe dön | Ana menüye dön