AKP'nin Yargıya Müdahale Sicili ve Deniz Feneri Karartması MİLLET Mİ? O DA KİM? - Bekir Öztürk

İçeriğe git

Ana menü:

Kitaplar

MİLLET Mİ O DA KİM (AKP'NİN YARGIYA MÜAHALE SİCİLİ VE DENİZ FENERİ KARARTMASI)

TOGAN YAYINLARI’ndan çıkan 472 sayfalık kitabın son 115 sayfası ise son günlerde çok önemli yargı müdahalelerinin yaşandığı “Deniz Feneri Karartması” bölümü oluşturuyor.

“Ergenekon” Davası’nın “15’nolu sanığı” http://bhaber.net sitesi sahibi ve yöneticisi Bekir Öztürk uzun tutukluluk sürelerinin tartışıldığı, “milletin iradesi” ile seçilen milletvekillerinin tutuklu oldukları için kendilerini seçenleri temsil etmek üzere Türkiye Büyük Millet Meclisine gidemediği bir süreçte, “Konu yargının konusudur biz yargının işine karışmayız, yargıya müdahale edemeyiz” diyen iktidar sahiplerinin işlerine geldiğinde değişik yol ve yöntemlerle yargıya nasıl müdahale ettiklerini “MİLLET Mİ? O DA KİM? AKP’nin Yargıya Müdahale Sicili ve Deniz Feneri Karartması” isimli kitabında yazdı.

TOGAN YAYINLARI’ndan çıkan 472 sayfalık kitabın son 115 sayfası ise son günlerde çok önemli yargı müdahalelerinin yaşandığı “Deniz Feneri Karartması” bölümü oluşturuyor.

“Bölücübaşı ve katillerine af çıkarmak adına Silivri ve Hasdal’da rehin tutulan Atatürkçülere” ithaf edilen kitap ilginç ayrıntılar çarpıcı iddialar içeriyor.

Başbakan Tayyip Erdoğan ‘Türk Silahlı Kuvvetleri mi? Yoksa

PKK mı? daha tehlikelidir’ sorusuna ‘TSK daha tehlikelidir’ dedi mi? ABD zulmü altında ezilen Din kardeşlerimiz mi suçludur ABD’mi? sorusuna‘Müslümanlar suçludur’ dedi mi?

Yandaş Medya’nın Amiral Gemisi Yeni Şafak Gazetesi yazarı Fikri Akyüz Başbakan’a Ahlaksız dedi mi?

“Türk Silahlı Kuvvetleri Türkiye’de Türkiye’yi koruyamaz. Vatan

tehlikede. Onun için Milli Gençlik Vakfını kurduk. Her hangi

bir yerdeki askeri kışla ne ise, burası da o! Burada vatan savunması

yapılacak (…) Bacılar namuslarınızı koruma zamanınız

gelmektedir. Silahlanın! Silah Talimleri yapın. (…) Bu düzeni

komple yıkıp Hâkimiyeti milletten alıp Allah’a vereceğiz” diyen sapkın kim?

AKP zihniyeti “Hâkimiyeti milletten alıp Allah’a vereceğiz” çizgisinden“Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir” çizgisine geldi mi? yoksa işlerine geldiğinde “Milletin İradesi” kavramına sığınıp, işlerine gelmediğinde “MİLLET Mİ? O DA KİM?” inkârcılığı mı yapıyorlar.

Bu günün TBMM Başkanı dönemin Adalet Bakanı Cemil Çiçek’in “Türkiye Cumhuriyetinin Sırtından Hançerlenmesi” olarak gördüğü Ermeni Konferansının yapılması için üstün çaba sarf eden Başbakan Tayyip Erdoğan, 50 yıldır Doğu Türkistanlı Soydaşlarımızın Türkiye’ye şükranlarını sunduğu geleneksel “Şükran Günü” nün yapılmaması için ne kadar çaba sarf etti. Bütün çabalarına rağmen “Şükran Günü” nün yapılacağı belli olduğunda genelge çıkararak katılımı nasıl engellemeye çalıştı. “Şükran Günü” nde Gökbayrak nasıl yasaklandı?

“Terörist tanımlaması Çin’e yakışır. Doğu Türkistan Mazlumdur. Dolayısıyla ‘bu toplantıya katılmayacaksınız’ diyenleri de, bu nedenle katılmayanları da kınıyorum” diyerek Başbakan’a bayrak açan Burhan Kuzu nasıl oldu da AKP dokusuna uygun bir kumaş haline geldi.

SON GÜNLERDE PKK İLE MÜZAKERE ETMESİYLE GÜNDEME GELEN MİT’in 2006 Yılında Başbakanlığa gönderdiği şema da yer alan 19 kişiden 18’i nasıl “Ergenekon” Davası sanığı olarak tutuklandı. Aşağıda tam listesi bulunan 19 kişi nasıl bir organizasyonla 2007’de açılan bir davaya sanık yapıldı? Nasıl tutuklandı.

Fikri Karadağ Tutuklandı Halen Cezaevinde

Erkut Ersoy Tutuklandı Halen Cezaevinde

Durmuş Ali Özoğlu Tutuklandı Halen Cezaevinde

Kemal Kerinçsiz Tutuklandı Halen Cezaevinde

Bekir Öztürk Tutuklandı Tahliye edildi

Adil Serdar Saçan Tutuklandı Tahliye edildi

Ergün Poyraz Tutuklandı Halen Cezaevinde

Mustafa Özbek Tutuklandı Tahliye edildi

Behiç Gürcihan Tutuklandı Tahliye edildi

Sedat Peker Tutuklandı Halen Cezaevinde

Orhan Tunç Tutuklandı Tahliye edildi

Doğu Perinçek Tutuklandı Halen Cezaevinde

Ferit İlsever Tutuklandı Tahliye edildi

Şener Eruygur Tutuklandı Tahliye edildi

Tuncay Özkan Tutuklandı Halen Cezaevinde

İsmail Yıldız Tutuklandı Halen Cezaevinde

Ümit Sayın Tutuklandı İtirafçı ve Tahliye oldu

Levent Temiz Tutuksuz yargılanıyor

Taner Ünal Tutuklandı

Milliyet Gazetesi’nde yayınlanan şemada yer alan kişilerin Hrant Dink Cinayeti ile ilgili şematize edildiği iddia edilmesine rağmen neden başka iddialarla tutuklandılar.

TMBB kürsüsünden CHP Lideri Deniz Baykal’ı “Sayın Genel Başkanım Deniz Baykal” şeklinde selamlayan AKP’nin etkin ismi kim? O çok önemli AKP’li bu davranışıyla Başbakan’ın hangi sözünü yalanlıyor?

Bu günlerde “Futbolda Şike” balonu şişiren AKP Hükümeti “Yarış Atlarının Şikesi” ne nasıl af getirdi.

Hangi “Ergenekon” Sanığı Başbakan Erdoğan’ı Ödüle aday gösterdi?

Engin Alan’ı kendisi geldiğinde ayağa kalkmadığı için, Tuncay Özkan veErgün Poyraz’ı “Başbakan’ın milyar doları var” dedikleri için tutuklattığını itiraf eden Başbakan, Elif Şafak’ın berat etmesi için nasıl bir çaba gösterdi. Başbakan’ın değerlendirmesi ile Savcının mütalaası arasındaki büyük benzerlik neyi ifade ediyor? Başbakan Elif Şafak’ın beraat etmesine neden çok sevindi? Elif Şafak’a beraat kararı “Avrupa Aşkına” mı verildi? Yoksa hukuki bir süreç mi işletildi.

“Ergenekon” Davası boyunca “Yargıya saygılı olun, hukukun kestiği parmak kanamaz” kabilinden laflar eden hangi yandaş yazar AKP Kapatma Davası ile ilgili;“Hukuk AK Parti’ye karşı siyaset savaşının, topluma karşı düşmanlık ve kinin koçbaşıdır. Bu savaşı kutsallaştıranlar için hukuk bir araçtır; savaşı kazanmak için bazen koltuk değneği bazen tank mermisidir.” dedi.

AKP Resmi İnternet Sitesi akparti.org.tr de “Başbakan Başsavcı” yazısı itiraf mı? dikkatsizlik mi? beceriksizlik mi?

Danıştay Saldırısı sürecinde Mehmet Ali Şahin, Bülent Arınç’a hangi ağır ifadelerle yüklendi?

Hangi davalara bakan hangi hâkim ve savcılar iktidarın yüzde yüz ele geçirdiği HSYK marifetiyle nereye sürüldü, ya da ödüllendirildi? Hangi hâkimler verdiği kararlar sayesinde Yüksek Yargı Üyeliği ile ödüllendirildi.

 
İçeriğe dön | Ana menüye dön