Ak Yargı - Bekir Öztürk

İçeriğe git

Ana menü:

Kitaplar

AK YARGI

Tayyip Erdoğan, başta basın ve yargı olmak üzere, kurumlara müdahale konusunda, özel olarak ele alınması gereken biridir.

Bu gün her ne kadar Cumhurbaşkanı olsa da, Başbakan’dan Bakanlara, Milletvekillerinden Belediye Başkanlarına, Valisinden kaymakamına, devlet yönetiminde kim varsa, hepsinin yetkisini kullanan, “tarafsız” kelimesi ile ismi yan yana gelemeyecek kadar taraf olan bir siyasetçidir.

Bu kitapta; Tayyip Erdoğan’ın yargıyı ele geçirme konusunda attığı adımları… Kendisine özel yapılan düzenlemeleri...Daha önce “Temiz eller savcısı” dediği ve altına kendi zırhlı makam aracını, korumalarını tahsis ettiği Zekeriya Öz’ü neden, nasıl “vatan haini” ilan ettiğini…Seçimlerden sonra katkılarından dolayı teşekkür ettiği, selam gönderdiği Fethullah Gülen’e, dağarcığındaki tüm hakaret ifadelerini neden kullanmaya başladığını… Neden onu cezaevine tıkmaya çalıştığını...Daha önce “Abdestinden şüphesi olmayanın namazından şüphesi olmaz. Suçunuz yoksa rahat olun… Yargıya güvenin” derken, ucu kendisine dokunan bir soruşturmadan sonra, soruşturmayı kapatmak için neler yaptığını... Yargıdan ne kadar korktuğunu...

Türkiye’nin seçkin hukukçularından; Osman Kaçmaz, Orhan Gazi Ertekin, Kemal Kerinçsiz, Yıldırım Çavuşovalı, Vural Ergül, Adil Serdar Saçan ile AKP’nin kuklası haline dönüşen yargının içinde bulunduğu durum konusunda yapılan çok özel söyleşileri okuyacaksınız.

 
İçeriğe dön | Ana menüye dön