2013 - Bekir Öztürk

İçeriğe git

Ana menü:

Basından

GİZLİ TANIK

Emin Çölaşan - Sözcü - 24 Şubat 2013


Size şimdi bir kitap önereceğim. Ergenekon davasından tutuklanan, sonra tahliye edilen Bekir Öztürkün kitabı:

“Gizli Tanık.” (Togan Yayıncılık.)

Bu kitabı mutlaka okumalısınız. Ergenekon davasında sanıkların karşısına isimleri ve kimlikleri gizlenen 50
ye yakın gizli tanık çıkardılar. Gizli tanık ifade veriyor, sanıkları suçluyor, avukatların ve sanıkların kendisine soru sormasına izin verilmiyor.

Bekir Öztürk, kitabında bu gizli tanıkları gerçek isimleriyle açıklıyor!
Çoğu, hapis yatan sabıkalılar. Savcılar bunları çağırıp vaatlerde bulunuyor:
“İstediğimiz ifadeyi verirsen seni kurtarırız!”

İşte suçlarından bir bölümü:

Ablasını öldürmek, öz yeğenine para karşılığı fuhuş yaptırmak, koyun hırsızlığı, darp, sahtecilik, cinayet, asker kaçaklığı…
Ve düşünün ki, PKK
lı Şemdin Sakık bile bu davaya gizli tanık olarak çağrıldı!
Gizli tanıklar kendilerini kurtarabilmek için mahkemede yalan söylüyor. Kim bu şahıslar, bilen yok!
Öyle gizli tanıklar var ki, aynı davada hem açık tanık, hem gizli tanık, hem de sanık! Dünya hukuk ve
adalet tarihinde olmamış, görülmemiş bir şey!

Bu konuda gazeteci arkadaşımız, Ergenekon tutuklusu Hikmet Çiçek de, Aydınlık
gazetesinde bir yazısı dizisi yapmıştı.

Yandaş basın haksızlığa uğrayan Gülsüm Koç
un olayını, onun olayında yaşanan gizli tanık rezaletini gündeme taşıyor da, Ergenekon davasındaki gizli tanıklara bir cümleyle olsun değinemiyor.

Bekir Öztürk
ün kitabını lütfen okuyun, Türkiyede adaletin nasıl yürüdüğünü gizli tanık belgelerinden öğrenin.

ÇAPULCU

Yekta Güngör  - Sözcü - 27 temmuz 2013


Bekir ÖZTÜRKün “ÇAPULCU” adlı kitabıyla üretkenliğini vurgulamıştır. Kitaplar AKP iktidarının eylemleriyle söylemlerine ilişkin eleştiriler ve olayların değerlendirilmesiyle toplumsal ve siyasal karanlığın perdesini aralamaktadır.

ÇAPULCU

ANAYURT 02 Temmuz 2013 Salı


Bekir Öztürk, Polis fetişizminin ortaya çıkardığı sonucu ise Togan Yayınevinden çıkan “ÇAPULCU” isimli kitabında ayrıntılarıyla anlatıyor.

Bekir Öztürk
ün son kitabı “ÇAPULCU” çıktı

Ankara (Anayurt)- “Polis Darbesi” kitabıyla AKP Hükümetinin ülkeyi nereye götürmek istediği konusunda önemli tespitler yapan Bekir Öztürk; “Bu iddiaları bu gün abartılı bulabilirsiniz ancak bu kitabı okuduğunuz günden itibaren karşılaştığınız ve polisin taraf olduğu her olayda aklınıza bu kitap gelecek, her seferinde Polis Darbesi kitabı gerçekleri yansıtıyormuş diyeceksiniz.” diyerek adeta polisin son bir ay içinde uyguladığı vahşeti işaret ediyordu. Bekir Öztürk, Polis fetişizminin ortaya çıkardığı sonucu ise Togan Yayınevinden çıkan “ÇAPULCU” isimli kitabında ayrıntılarıyla anlatıyor. Başta AKPnin iktidar olmasında ve bu güne kadar iktidarda kalmasında etkili olan “Liberal Aydın” lar olmak üzere çok sayıda AKP destekçisinin milyonlarca eylemciye “Çapulcu” diyen Tayyip Erdoğana karşı yaptıkları eleştirilere de kitabında yer vermiş. Kitabın arka kapağında yandaş ve muhalif kanadın önemli yazarlarının değerlendirmelerine yer verilmiş.

F TİPİ REHBERİ

Emin Çölaşan - 2 Ekim 2013


Geçenlerde Ergenekondan iki yıla yakın yatan Bekir Öztürkün bir kitabını okudum. Son yıllarda okuduğum en ilginç kitaplardan biriydi. Varsayalım günün birinde eviniz polis tarafından basıldı, sonra tutuklanıp içeri tıkıldınız. Bu aşamalarda haklarınız nelerdir,
yaşadıklarıyla birlikte kitabında dört dörtlük, bir roman gibi anlatıyor.

“F Tipi Rehberi.” (Togan Yayıncılık.)

Öztürk
ün şimdi son kitabı çıktı: “Silivride Adalete Tecavüz.” (Tanyeri Kitap.)
Sevgili okuyucularım, ben size bazı ilginç kitapları kısaca tanıtıyorum. Hangisini okursanız sıkılmazsınız. Zevkinize, ilgi alanınıza göre seçmek size kalıyor.
Bütün yazarları kutluyorum, ellerine sağlık diyorum.

SİLİVRİ'DE ADALETE TECAVÜZ

Sözcü Gazetesi - 7 Ekim 2013

Bütün rekorları kıran dava!


Cengiz ALDEMİR/Sözcü

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi
nin 5 Ağustos 2013 tarihinde Ergenekon davasıyla ilgili verdiği karar “Silivride Adalete Tecavüz” adıyla kitaplaştırıldı. Avukat Vural Ergülün tespitlerine yer verilen kitapta, davanın hukuk tarihindeki bütün rekorları kırdığı belirtiliyor. Kitabın kapağında ise Sözcüde yer alan çarpıcı bir karikatüre yer veriliyor.

Ergenekon davası hükümlüsü Bekir Öztürk tarafından kaleme alınan ve Tanyeri Kitap
tan yayınlanan kitapta, mahkemenin şok kararlarını açıkladığı 5 Ağustos 2013 tarihi,Kara(r) Günü olarak tanımlandı. Kitabın kapağında ise Sözcü gazetesi çizerlerinden Ergin Asyalının Adalet Tanrıçası Themisin şiddete uğradığı karikatürüne yer verildi. Odatv ve Ergenekon davasından yargılanan Müyesser Yıldız, kitaba yazdığı önsözde yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Başımıza gelen neydi? Silivri Cezaevi
ndeyken, haykırdım: Bize hukuk copuyla tecavüz ediliyor!..Evet, resmen kanunlar ve hukuk eliyle tecavüze uğruyorduk.Hukuk, bir haham, bir yeğen satıcısı, bir katil ve PKKlı gizli tanıklar eliyle tecavüz edilenler, askerler, aydınlar, yazarlar, bilim adamları, siyasetçiler değil, doğrudan Türkiye
Cumhuriyeti Devleti ve Türk Milleti
ydi. Adamlar niyetlerini ve planlarını gizlemedi; Her fırsatta, “Sizle görülecek hesabımız var” dedi. Duymak, görmek, anlamak istemedi kimse. Çünkü duymak, görmek ve anlamak öncelikle “rahatlarının bozulması”, sonra da “sorumluluk ve mücadele” demekti. Oysa bizde bu coğrafya ve tarih, emperyalistlerde bu hesaplar varken, uyurken bile bir gözümüz açık olmalıydı. Ama vatan nöbetinde uyuduk. Nöbette uyumanın cezası ağır olur!..”

Ergül: Devran dönecek Silivri
de müdahil avukat olacağım

Ergenekon mahkemesinin 5 Ağustos
ta verdiği kararı değerlendiren davanın avukatlarından Vural Ergül ise heyetin tarihte görülmemiş şekilde avukatlara ceza verdiğini belirterek, “Gün gelecek, devran dönecek ve ben Silivride bu kez müdahil avukat olacağım” dedi. Ergenekon davasının en başkan beri kurgulanmış bir süreç olduğunu belirten Ergül, “Karar aslında bozulmak için verilmiştir. Kararı verecek olanlar bunu çok iyi bildikleri gibi bozma sebeplerini de bizzat kendi elleri ile yerleştirmişlerdir. Benim, Tuncay Güney Davası adını verdiğim kamuoyunda “Ergenekon Davası” adı verilen bu sözde dava sürecinde, birbiri ardına gerçekleştirilen soruşturmalar sonrasında ancak ve ancak bir darbe ile elde edilebilecek sonuçlar ortaya konulmuş, bütün sivil toplum örgütleri bütün gazeteler bütün aydınlar bütün laikler tehdit ile fevkalade ciddi bir tarassut ve takip altına alınmıştır” dedi.

Hukuk tarihinde ilkler yaşandı

Kitapta ayrıca, Vural Ergül tarafından belirlenen “Ergenekon Davası
nın ilkleri ve enlerine” şöyle yer verildi:

 • Dünya ve Türk Hukuk tarihinde, 84.3 km uzaklık ile duruşma salonu ile mahkemesi arası en uzak ilk ve tek mahkeme.

 • Dünya ve Türk Hukuk Tarihinde 328 kez ile şimdiye kadar sanıklar tarafından en çok reddedilen ilk ve tek heyet,

 • Dünya ve Türk Hukuk Tarihinde yargılananların, savunmanlarının ve sair kamusal ilgililerinin; yargılayanlar hakkındaki suç duyuruları, iptal davaları ile ve ayrıca yargılayanların savunmanlar hakkında yaptığı suç duyuruları ve açılan 237 dava ile bir davadan en çok dava doğuran ilk ve tek dava.

 • Dünya ve Türk Hukuk Tarihinde 20 saat kesintisiz süren en uzun duruşmanın görüldüğü ilk ve tek dava.

 • Dünya ve Türk Hukuk Tarihinin birleştirilen 23 ayrı dava ile ve toplamda 18.000 sayfa iddianame toplamı ile en kalabalık iddianameli, toplamı 40.000 sayfayı aşkın celse zabıtları ile en kalın en duruşma zabıtlı dava.

 • 47 ayrı gizli tanıkla, en çok gizli tanıklı dava.

 • Şimdiye kadar mahkemesinin dahi tespit edemediği toplamda 800 duruşmayı aşacağı hesaplanılan duruşma sayısı ile en çok duruşmalı ilk ve tek dava.

 • Aynı davada; savunma, talep ve beyanları nedeniyle bir avukat hakkında 15 ayrı suç duyurusu ile bir davada bir avukat hakkında en çok suç duyurusunda bulunulan ilk ve tek dava. ne mutlu ki bu aynı zamanda benimde rekorumdur!-

 • Dünya ve Türk Hukuk Tarihinin 5.330.000 bahisle en çok habere, tartışmaya, açık oturuma, bloga, web sitesine konu olan ilk ve tek davası.

 • Dünya ve Türk Hukuk Tarihinin, lider kadrosu 70 yaş ortalaması ile en yaşlı örgüt yöneticisi ise 75 yaş ile dünyanın en yaşlı örgüt yöneticili ilk ve tek örgüt davası.

 • Dünya ve Türk Hukuk Tarihinin terörle mücadele etmiş genelkurmay başkanı, milli güvenlik kurulu genel sekreteri düzeyinde, asker, polis, istihbarat kahramanlarını terörist olarak yargılandığı ilk ve tek örgüt davası.

 • Dünya ve Türk Hukuk Tarihinin en çok sayıda rektör, dekan ve profesörün bir arada “terörist” olarak yargıladığı ilk ve tek örgüt davası.

 • Dünya ve Türk Hukuk Tarihinin, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı, Adalet Bakanı, hâkim, savcı ve avukat düzeyinde çok sayıda hukuk adamının bir arada “terörist” olarak yargılandığı ilk ve tek örgüt davası.

 • Dünya ve Türk Hukuk Tarihinin bir kadının lider olduğu iddiasıyla, erkek cezaevinde tutuklu yargılandığı ilk ve tek örgüt davası.

 • Türk Hukuk Tarihinin; UYAP ortamına taşınmayarak, yargı denetimine hiçbir halde imkân bırakılmayan ilk davası,

 • Türk Hukuk Tarihinin; Celse zabıtlarında en çok yazım ve dilbilgisi yapılan tek davası…

 • Türk Hukuk Tarihinin 6 hâkim ve 3 savcılı en kalabalık heyetli ilk ve tek davası…


GAZETECİLER.COM 15-10-2013

Ergenekon sanığı yayınevi bastırdı!


Polis Darbesi, Çapulcu, Millet mi O da Kim?, F Tipi Rehberi gibi kitapların yazarı Ergenekon davası sanığı Bekir Öztürk, Togan Yayınevine korsan kitap baskını yaptırdı. Mahkeme kararıyla yapılan baskında, Öztürk'ün sahte bandrollü yüzlerce kitabına el kondu.

Bir dönem Ergün Poyraz, Müyesser Yıldız, Zübeyir Kındıra, Hüseyin Özalp, Eren Erdem, Aydın Keleşoğlu, Yavuz Selim Demirağ, Bekir Öztürk, gibi muhalif yazarların ve Ergenekon - Balyoz Davası sanıklarının kitaplarını çıkaran Togan Yayınevi'ne baskın yapıldı.

Togan Yayınevi'nden Millet mi O da Kim, F Tipi Rehberi, Polis Darbesi, Gizli Tanık ve Çapulcu kitaplarını çıkaran Ergenekon Sanığı Bekir Öztürk, tam yeni kitabı "Silivri'de Adalete Tecavüz" ün basılması aşamasında, kendisine "telif hakkı" olarak gönderilen kitaplarda Telif Hakları Genel Müdürlüğünden adına alınan bandrol numaraları aralığında bulunmayan bandrolleri fark ettiğini bildirdi. Öztürk, çeşitli kitabevlerinden satın aldığı kitaplarda sahte bandroller olduğunu tutanakla kayda geçirdiğini ifade etti.

Telif Hakları Genel Müdürlüğüne kendisine ait olmayan bu bandrollerin kime ait olduğunun tespiti için müracaat eden Bekir Öztürk, Gezi Olaylarının ardından yazdığı "Çapulcu" isimli kitabında Cevad Odyakmaz'a ait "Mondros Mütarekesi ve Sevr Barış Anlaşması" isimli kitap için alınan bandrollerin, "Polis Darbesi" isimli kitabında Şemdin Sakık'a ait "İmralı'da Bir Tiran Abdullah Öcalan" isimli kitabın bandrollerinin, "Millet mi O da Kim" isimli kitabında ise Ergün Poyraz'a ait "Kanla Abdest Alanlar" isimli kitabın bandrollerinin olduğu bilgisine ulaştı.

Bunun üzerine Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Fikri Sınai Haklar Bürosuna başvuran Bekir Öztürk, 8 Ekim 2013 günü Togan Yayınevi ile ilgili arama ve el koyma kararı çıkarttı.
Bakırköy 3'üncü Sulh Ceza Mahkemesinin kararı gereği Togan Yayınevinin adresine yapılan aramada Telif Hakları Genel Müdürlüğünün bildirdiği başka kitaplara ilişkin bandrollerin bulunduğu Çapulcu, Polis Darbesi, Millet mi O da Kim isimli kitaplara el konuldu.

Bekir Öztürk, yayınevinin sahtecilik yaptığı şüphesine ulaştıktan sonra yayınevini değiştirdiğini açıkladı. Öztürk, bir hafta önce yayınlanan Ergenekon Davası Kararları ile ilgili "Silivri'de Adalete Tecavüz" adlı kitabını, Ergün Poyraz'ın yeni kitaplarını basan Tanyeri Kitap'tan çıkardığını bildirdi. Bekir Öztürk, kendisine ve çoğu cezaevinde olduğu için hakkını dahi arayamayan insanlara da haksızlık yapılmış olabileceğinden hareketle, kendisine yapılan sahteciliği ortaya çıkarmak için uzun sayılabilecek bir süre iz sürdüğünü belirtti. Ergenekon davasında tutuksuz yargılanan Öztürk, 12 yıl hapis cezası almıştı.

 
İçeriğe dön | Ana menüye dön